XP-700 ™ Polarized Melanin Lenses – polarizační melaninové čočky

Brýle PELAGIC POLARIZED ™ nabízí nejpokročilejší polykarbonátové čočky na světě. Námi patentovaný XP-700 ™ systém polarizačních čoček kombinuje nejnovější optické technologie a vytváří vizuální výhodu na vodě i mimo vodu. Exkluzivní PELAGIC XP-700 ™ čočky nabízí lehkost a odolnost polykarbonátu. Výhoda použití melaninu - Pelagic je první značka na trhu s vybavením na vodu, která použila technologické zakomponování melaninu do všech svých čoček. Co je melanin? Melanin je pigment nacházející se v lidském organismu, který působí jako přirozená obrana proti slunci. Jejím jediným účelem je chránit naši pokožku a oči před poškozením slunečním zářením filtrováním všech forem ultrafialového záření (UVA, UVB, UVC) a viditelným vysoce energickým světlem (High Energy Visible - HEV), známým jako "fialově modré světlo". Co vám tedy naše čočky nabízí? Pelagic zakomponovali melanim přímo do našich čoček a ty tak nabízejí účinnou ochranu před přímým i odraženým UV a HEV zářením. Kromě zvýšené ochrany před sluncem, se v poslední době zjistilo, že čočky s melaninem poskytují větší jasnost a kontrast, bez zkreslení barev. To znamená vyšší ochranu a zároveň vyšší výkon, zatímco se zároveň sníží namáhání očí! Všechny nesmírně důležité faktory pro dlouhé dny u vody a na vodě. Kromě melaninu, Pelagicem patentované XP-700 ™ čočky jsou standardně dodávány s nejpokrokovější povrchovou úpravou čočky, které zabezpečují tyto další skvělé vlastnosti: pětinásobná anti-reflexní vrstva, olejo-odpudivá a vodu-odpudivá úprava a několikavrstvá úprava proti poškrábání. Tyto vlastnosti v kombinaci s melaninovou technologií poskytují nejpřesnější viditelnost na vodě a u vody (resp. ve většině možných prostředích), jaké je dostupné na současném světovém trhu.
XP-700 ™ GREY – ŠEDÁ: dobrá volba pro většinu prostředí. Nabízí přirozený kontrast při většině světelných podmínek, poskytují oku ideální barvu a vnímání hloubky.
XP-700 ™ SILVER – STŘÍBRNÁ: zvyšuje vnímání barev a světelnou propustnost pro vynikající vizuální výhodu v širokém rozsahu podmínek.
XP-700 ™ AMBER – JANTAROVÁ (ŽLUTOHNĚDÁ): rozjasňuje a oživuje, poskytuje vysoký kontrast v nízkých světelných podmínkách (šero, stmívání, …).
XP-700 ™ SUNRISE – ORANŽOVÁ: dobrá volba pro většinu prostředí. Nabízí přirozený kontrast při většině světelných podmínek, poskytují oku ideální barvu a vnímání hloubky.
XP-700 ™ GREEN – ZELENÁ: štěpí přímé oslnění a zvyšuje kontrast k lepšímu rozpoznání jemných barevných odstínů.
XP-700 ™ AQUA – SVĚTLE MODRÁ: tlumí oslnění a zlepšuje vnímání barev. Zrcadlový povrch nabízí perfektní kontrast pro slunečné podmínky na pobřeží či na vodě.
XP-700 ™ OCEAN – MODRÁ: dobrá volba pro většinu prostředí. Nabízí přirozený kontrast při většině světelných podmínek, poskytují oku ideální barvu a vnímání hloubky.
XP-700 ™ COBALT – TMAVĚ MODRÁ: základ v barvě Amber celkově obohacuje vidění ve všech prostředích, s důrazem na nízké světelné podmínky v klíčových hodinách rybolovu. Základ v šedé barvě: skutečné vnímání barev, snižuje odlesky světla během nejsvětlejší části dne kolem poledne u vody a na vodě.

Carbonite-16™ Frame Technology – technologie karbonových obrouček

Pokročilá termo-plastovách konstrukce obrouček našich brýlí PELAGIC POLARIZED ™ nabízí technologii rámu Carbonite-16 ™, vyvinutou pro boj s nejextrémnějšími podmínkami na otevřeném moři. Tyto obroučky jsou velmi tvrdé a přitom zároveň pružné, lehké a komfortní. Tedy perfektně vyvážený poměr mezi funkčností a stylem ... Na souši nebo na vodě. Nízká váha: lehké obroučky Carbonite-16™ jsou navrženy tak, aby vás netáhly za ušima. Jejich přímo „muší“ váha vás tak zbaví otlačených míst, které tak dokážou otrávit dlouhý den u vody/na vodě. S těmito obroučkami jste se ještě nikdy necítil tak dobře. Trvanlivost: trvanlivost obrouček Carbonite-16™ je přímým důsledkem flexibility produktu. Jsou certifikovány na odolnost proti rozbití ANSI Z87.3 (American National Standards Institute), v kombinaci s jejich houževnatou flexibilní konstrukcí, májí o 95% větší absorpci nárazu v hodnocení ve srovnání s více tuhými obroučkovými konstrukcemi. Obroučky Carbonite-16 ™ tak mnohem méně pravděpodobně zlomíte tlakem. Všestrannost: v době, kdy komfort je zcela klíčový, všestrannost hraje obrovskou roli v designu brýlí. Obroučky Carbonite-16 ™ jsou velmi všestranné, dobře padnou na obličej a hlavu.
Inspirováno lidmi, kteří žijí „s vodou“, obroučky PELAGIC Carbonite-16 ™ používají jen ty nejlepší materiály, aby Vám nabídly vysoce funkční produkt pro Vaše na funkčnost náročné aktivity.
Pokud jste někdy zažili bolest hlavy nebo svírající pocit na hlavě z vašich brýlí, pak vyzkoušejte brýle PELAGIC POLARIZED™ a ucítíte ten rozdíl....